Trawa pampasowa w dekoracjach ślubnych

Trawa pampasowa to nieustający hit dekoracyjny już od kilku sezonów również i w dekoracji weselnej. Trawa pampasowa to nic innego jak bylina ogrodowa której naturalnym środowiskiem są stepy południowoamerykańskie. Niestety bez odpowiedniej opieki ogrodniczej trawa ta nie przetrwa Polskie zimy.

Naturalnie roślina ta występuje w odcieniach różu i beżu, jednak można ją ufarbować i tworzyć różne kompozycje kolorystyczne do różnych weselnych stylów. Dużą zaletą trawy jest jej okazałość i spektakularność, dzięki czemu można w prosty sposób uzyskać efekt wow.

Zdecydowanie dekoracje z trawy pampasowej najlepiej wpisują się w styl boho, jednak nie jest to jedyny styl w którym można wykorzystać tą piękną roślinę. Sprawdzi się także w kompozycjach, których jest jedynym elementem i wówczas będzie pięknym motywem w industrialnym stylu. Jej dostojność będzie tkwi w surowości takiej dekoracji. Pięknie będzie się tez komponować z drewnem, kamieniem i naturalnymi tkaninami.

Trawę pampasową kochają wedding plenerki oraz dekoratorzy na całym świecie za różnorodność pomysłów na jej użycie. Można z niej zrobić okazałe rusztowania, stelaże czy efektowne bukiety osadzone w masywnych wazonach czy misach.

Aranżacje z trawy można tworzyć wykorzystując ją solo lub urozmaicać innymi roślinami, najpiękniej komponuje się z: gałęziami bawełny, gałązkami oliwnymi, liśćmi eukaliptusa czy proteą.

Koniecznie zobaczcie nasze pomysły na wykorzystanie jej w weselnej aranżacji.

Tags:
Zostaw komentarz