Kryształowe kieliszki – idealne na eleganckie wesele

Wesele jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy oraz żeby niczego nie zabrakło. Na temat idealnie zorganizowanego wesela można wypowiadać się godzinami: piękna sala na wesele, niezastąpiony fotograf i kamerzysta, wyjątkowy zespół lub DJ, cudowne dekoracje, ciekawa zastawa.. To tylko kilka najważniejszych elementów udanego wesela. Nie może również zabraknąć wyśmienitego alkoholu. Na jakie trunki postawić i w czym je podać? Chętnie wam podpowiemy.

Jaki alkohol na wesele?

Jak powszechnie wiadomo, na weselach bardzo często pojawiała się mocniejsze trunki. Co do ograniczeń: nie ma odgórnej zasady, która informowałaby jaki alkohol warto podać a z czego należy zrezygnować. Wszystko jest kwestią gustu. Poniżej kilka naszych propozycji alkoholi, które powinny się znaleźć na waszym weselu:

  • szampan – powszechnie wiadomo, że szampan jest alkoholem idealnym do świętowania i nie może go zabraknąć podczas pierwszego toastu. Pamiętajcie jednak, aby postawić na prawdziwego szampana a nie na wino musujące,
  • wódka – to bardzo mocny alkohol, który gości na każdym weselu o ile państwo młodzi nie zdecydują się na przyjęcie bezalkoholowe. Jest wiele rodzajów tego trunku. Polecamy wyprać ten, który najbardziej przypadł wam do gustu,
  • wino – trudno wyobrazić sobie przyjęcie bądź bankiet bez wyśmienitego wina. Polecamy zakupić zarówno czerwone oraz białe. Kieliszek wina do obiadu podczas przyjęcia będzie świetnym rozwiązaniem. Wino idealnie się sprawdzi również jako prezent, który można podarować państwu młodym,
  • whisky – nie każdy za nim przepada ale nie może go zabraknąć. Zwykle to panowie sięgają po ten mocny alkohol ale coraz częściej panie również się nim rozkoszują.
  • piwo – nie tylko tradycyjne ale również smakowe lub bezalkoholowe. Wtedy macie pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie kieliszki do alkoholu wybrać?

Jak doskonale wiecie, odpowiednie podanie alkoholu, odgrywa dużą rolę. Gdy już zdecydowaliście się, jakie trunki pojawią się na waszym weselu, pozostaje podjąć decyzję w czym warto je podać. Ostatnio na popularności bardzo zyskały kryształowe kieliszki. Choć do wielu osób jeszcze nie przemówiły, według nas idealnie się sprawdzą na każdym weselu, bankiecie lub przyjęciu okolicznościowym. Za przykład możemy podać kryształowe kieliszki do czerwonego wina. Będą się pięknie prezentować, gdy ten trunek zostanie podany jako alkohol do głównego dania. Jeśli preferujecie białe wino, zdecydujcie się na kryształowe kieliszki do białego wina, które również świetnie się prezentują. Możecie wybrać szkło do pozostałych trunków: whisky, wódki lub nalewki. Pamiętajcie, że sposób podania ma ogromne znaczenie i wielu gości zwraca na to uwagę. Właśnie dlatego kryształ będzie bardzo eleganckim rozwiązaniem.

Tags:
Zostaw komentarz