Jakich piosenek unikać podczas pierwszego tańca

Pierwszy taniec jest bardzo ważny, to on rozpoczyna zabawę weselną, a także sporo mówi o Młodej Parze. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniej muzyki, tak aby małżonkowie wypadli jak najlepiej. Musi to być utwór, w którym Młodzi będą się czuli dobrze i wypadną jak najlepiej. Jednak prócz tego, że piosenka im się podoba, powinni uwzględnić także jej tekst. Wiele hitów weselnych kompletnie nie nadaje się na pierwszy taniec na wesele. Liczy się nie tylko ładna melodia, ale i przekaz. Wiele ulubionych anglojęzycznych piosenek, które brane są zazwyczaj pod uwagę przy wyborze na pierwszy taniec wcale nie mówią o szczęśliwej miłości.
Poniżej kilka popularnych kawałków, które koniecznie odrzućcie już na starcie:

„Windą Do Nieba” – Dwa Plus Jeden
W Polsce, często wybierana na weselach jako piosenka na pierwszy taniec, czy później w trakcie wesela, Jest to jednak o zamążpójściu niekoniecznie z miłości. Panna Młoda jest nieszczęśliwie zakochana, jej wybranek z jakiegoś powodu nie może być z nią, więc ta decyduje się na ślub bez miłości z innym, aby zapomnieć i ułożyć sobie życie.

„Lady In Red” – Chris de Burgh
Utwór nie nadaje się na wesele, ponieważ występuje w nim dama w czerwieni, a Panna Młoda przecież powinna być w bieli.

„The Winner Take It Al” –  ABBA
Piękna piosenka, ale nie do końca  o szczęśliwej miłości.

„Satisfaction ” – The Rolling Stones
W tekście padają słowa „nie mogę osiągnąć satysfakcji ” a to chyba nie jest  czas na takie wyznania, i to w dniu ślubu.

„I Will Always Love You” – Whitney Houston
Piękna , wzruszjąca piosenka z filmu „Bodyguard” jest właściwie o rozstaniu. Ona odchodzi od swojego ukochanego,  aby nie stawać mu na drodze.

„Every Breath You Take” – The Police
Niestety utwór ten opowiada o tęsknocie za ukochaną po jej nagłym odejściu. bohaterka tej piosenki jest uwielbiana i kochana przez faceta, ale także prześladowana przez niego.

„My Heart Will Go On” – Celine Dion
Niezapomniana piosenka z filmu Titanic, wyciskacz łez, piękna pieśń o miłości, tylko że do zmarłego ukochanego .

“Careless Whisper” – George Michaela
Piosenka piękna, cudowny głos George’a Michaela i ten saksofon. Jedyny problem to fakt, że tekst traktuje o zdradzie.  On ją kocha, ale zdradził, i wie że już nigdy nie będzie tak jak kiedyś.

„All I Wanna Do Is Make Love To You” – Heard
Zdecydowanie piosenka o przypadkowym romansie nie jest najszczęśliwszym wyborem na pierwszy taniec.

„Make You Feel My Love” – Adele
Piosenka bardziej traktuje o desperacji niż prawdziwej, partnerskiej miłości.

„Always” – Bon Jovi
Chociaż w refrenie mamy obietnicę miłości na wieki, to jest to tak naprawdę rozpaczliwa chęć powrotu do ukochanej po zdradzie.

pierwszy taniec2 (Copy) pierwszy taniec3 (Copy) pierwszy taniec4 (Copy) pierwszy taniec5 (Copy) pierwszy taniec6 (Copy) pierwszy taniec7 (Copy) pierwszy taniec8 (Copy) pierwszy taniec9 (Copy) pierwszy taniec10 (Copy) pierwszy taniec11 (Copy) pierwszy taniec12 (Copy) pierwszy taniec13 (Copy) pierwszy taniec14 (Copy) pierwszy taniec15 (Copy)

Tags:
Zostaw komentarz