Ślub to inwestycja!

k10

Mariusz i Iza pobiorą się w czerwcu. Ich goście właśnie dowiedzieli się, że para będzie mieć dziecko. Skandal? Nie. Raczej szacunek i podziw.

Narzeczeni zdecydowali się na udział w projekcie Kochani, będziemy mieli dziecko”. Wśród zaproszonych gości przeprowadzą zbiórkę pieniężną zamiast zwyczajowo wręczanych z tej okazji kwiatów. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczają na cel dobroczynny – wsparcie podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCIogólnopolskiego programu Stowarzyszenia WIOSNA. Tego samego, które organizuje SZLACHETNĄ PACZKĘ.

– Jeśli mam porównać kwiaty, które zwiędną po kilku dniach, z pomocą dla potrzebujących dzieci, to zdecydowanie jestem za tym, żeby zainwestować w małego człowieka – mówi Mariusz. – Wiem, że nasze wsparcie przełoży się na sukcesy konkretnych maluchów, które dzisiaj jeszcze nie wierzą w siebie.

Początek wielkich zmian
Niepewność jest jedną z najczęstszych cech podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Do programu trafiają dzieci pochodzące z ubogich rodzin, które nie radzą sobie z nauką. W ramach AKADEMII mały student regularnie spotyka się z konkretnym tutorem – wolontariuszem, który uczy go wygrywać – najpierw w szkole, potem w życiu. Tak było w przypadku 8-letniej Darii, która od stwierdzenia: „Nie mam marzeń” przeszła do ambicji: „Chcę być weterynarzem i wiem jak to osiągnąć”. AKADEMII udało się pomóc już blisko 6 tysiącom dzieci.

 To jest taka namacalna pomoc – mówi Iwona, która wraz z mężem włączyła się w projekt „Kochani, będziemy mieli dziecko”.  Dzień naszego ślubu stał się początkiem wielkich zmian – nie tylko w naszym życiu, ale też w życiu dziecka, któremu pomogliśmy. Taki gest to pomnażanie naszej miłości, czyli kwintesencja małżeństwa.

Narzeczeni otrzymują od organizatorów elegancką skarbonkę oraz wizytówki, które można dołączyć do zaproszeń. – Wizytówki w prosty i atrakcyjny sposób informują naszych gości o idei projektu – wyjaśnia Iwona. Po przekazaniu środków, nowożeńcy są informowani o zmianach w życiu małych studentów, które dokonały się dzięki ich zaangażowaniu.

Anna i Robert Lewandowscy – ambasadorzy projektu „Kochani, będziemy mieli dziecko” – również pomogli dzieciom z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i zmienili ich życie na lepsze. Wy także możecie! Zgłoście się na:www.bedziemymielidziecko.pl

Więcej informacji:
Agata Knapek
agata.knapek@wiosna.org.pl

Komentarze

swietny pomysł. Jestem z Wami, kazda taka akcja to cegiełka w tworzeniu lepszej rzeczywistosci w jakiej żyjemy. Każdy do naszej budowli niech dołozy taka cegiełke a ……bedziemy żyli w szczesliwszym, lepszym swiecie.
Powodzenia!!! Trzymym kciuki za WAS

Zostaw komentarz