Nietypowe ślubne zwyczaje z różnych stron świata

Czy kiedykolwiek słyszałeś o zwyczajach ślubnych, takich jak rosół z makaronem na weselu, jako gówne danie, sauna z matką chrzestną przed ceremonią zaślubin, czy wykup Panny Młodej? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj o tych najbardziej nietypowych zwyczajach, jakie można spotkać w wybranych krajach.

Hiszpania
Podczas ceremonii ślubnej Młoda Para obdarowywuje się wzajemnie 13-nastoma monetami, nazywanymi ”arras”. Mają one symbolizować wymianę wzajemnych dóbr i być dobrą wróżbą, co do przyszłych finansów małżeńskich.

Rosja
Przed ceremonią zaślubin organizowany jest wykup Panny Młodej. Zazwyczaj opiera się na pytaniach zadawanych Panu Młodemu odnośnie jego wybranki, ale może on również licytować się o nią za pomocą pieniędzy.

Włochy
Noc poślubna organizowana jest przez dwie, niezamężne kobiety. Panny ścielą i ozdabiają łoże nowożeńców.

Niemcy
Polterabend, to nazwa nieformalnej imprezy, która odbywa się w wieczór poprzedzający ślub. Przyszli małżonkowie muszą razem posprzątać rozbitą wcześniej porcelanę.

Francja
Po weselu przyjaciele małżonków zbierają pozostałości ze stołu i przygotowują koktajl, który Młoda Para powinna wypić.

Szwecja
Zaproszone na ślub kobiety nie powinny ubierać czerwonej sukienki, gdyż zostaną posądzone o spędzenie nocy z Panem Młodym, a to może stać się absolutnym tematem numer jeden podczas wesela!

Polska
Ślub najlepiej zorganizować w miesiącu, który ma w nazwie literę ”R”. To gwarantuje pomyślność małżeństwa!

Dania
Panna Młoda nie powinna szyć sama sobie sukni ślubnej. Jeżeli to zrobi, każdy ścieg na sukience będzie symbolizował łzę wylaną w małżeństwie.

Węgry
Porwanie Panny Młodej było niegdyś główną tradycją przed ceremonią zaślubin. Gdy ktoś był w stanie tego dokonać oznczało to, że Pan Młody nie jest idealnym wybrankiem!

Słowacja
Po weselu goście tłuką kieliszki na podłodze, a nowożeńcy są odpowiedzialni za posprzątanie wszystkiego na błysk.

Holandia
Korek od pierwszej butelki szampana powinien być zachowany i umieszczony pod pościelą nowożeńców. To gwarantuje im długie i bogate życie seksualne.

Indie
Uroczystości ślubne trwają od 3 do 5 dni, chociaż sama ceremonia zaślubin to zaledwie 2 do 3 godzin! W północnej części Indii popularnym zwyczajem jest także przejazd Pana Młodego na ślub. Przemierza on ulice miasta na bogato ozdobionym koniu. Towarzyszy mu w tej podróży rodzina, śpiewane są weselne pieśni oraz strzelają fajerwerki.

Turcja
Sznur samochodów przemierza ulice miasta i trąbi, oznajmiając wszystkim zaślubiny.

Brazylia
Zamiast ślubnego bukietu Panna Młoda rzuca plastikową figurką św. Antoniego – patrona zaślubin. Niezamężna dziewczyna, która złapie figurkę stanie wkrótce na ślubnym kobiercu.

Czechy
Jako pierwsze danie na weselu Młoda Para spożywa zupę z makaronem. Symbolizuje ona wspólny, zgodny, małżeński posiłek.

Finlandia
Wspólna sauna na dzień przed ślubem to fiński rytuał. Razem z Panną Młodą do sauny udaje się także jej matka oraz druhny.

Zwyczaje zostały zebrane i opisane na podstawie danych zebranych przez serwis ShopAlike.pl
Żródło:http://www.shopalike.pl/wedding

 

Desktop667

Tags:
Komentarze

Nie wiedziałem nawet, że u nas wypada zorganizować wesele w miesiącu z literą R 🙂

Śluby obfitują w całą masę przesądów i symboli, które w każdym kraju będą znaczyć coś innego. Czerwona suknia w kulturze polskiej przynosi pecha, ale już w Chinach czy Indiach to znak obfitości, szczęścia i symbol pomyślności.
Pozdrawiam,
Ola

Powiem szczerze. Podobają mi się wszystkie zwyczaje. Ślub weźmiemy w sierpniu. W Polsce. Na myślimy o dużym weselu…

Bardzo fajny artykuł 🙂
Na pewno nie chcielibyśmy wesela w Indiach. Dla nas już same poprawiny dzień później są męczące a co dopiero impreza na 5 dni!

Zostaw komentarz