Makrama hitem wesel

Stylizacje weselne boho rozkochują swym urokiem już od wielu sezonów. Nieodzownym elementem dekoracyjnym tego stylu stała się makrama. A co to takiego? To bardzo stare rękodzieło sięgające czasów starożytnych wykorzystujące technikę wiązania sznurków do której nie wykorzystuje się żadnych narzędzi. W średniowieczu używano makramy do wyplatania ozdób na królewskich szatach a w kolejnych wiekach do tworzenia ozdób wnętrzarskich na łóżka, kanapy czy fotele.

Najpopularniejsze wykorzystanie makramy na weselu to tło za Parą Młodą. Można też ozdobić nią lampiony nad stołami lub udekorować kwietniki, położyć na stole bieżnik z makramy czy zawiesić ją na krzesła. Jeśli planujecie brać ślub w plenerze, możesz wykorzystać makramę jako dekorację ogrodowego ołtarza, a ogród ozdobić łapaczami snów i girlandami z tego uroczego sznukra.

Pamiętajcie jednak że jak w przypadku każdego motywu przewodniego musi on być spójny oraz przejawiać się w wielu dekoracjach – a nie być przypadkowy.

Jeżeli chcecie aby dekoracje z makramy były waszym motywem na weselu możecie je kupić wypożyczyć lub … zrobić samemu (to opcja dla lubiących tworzyć rękodzieła i mających dużo wolnego czasu) W przypadku kupna macie możliwość wyboru przeróżnych makramowych dekoracji w wielu sklepach czy platformach sprzedażowych jak Allegro czy OLX. Od was zależy czy kupicie produkty nowe czy też z drugiej ręki. Pamiętajcie jednak że nie zawsze znajdziecie zastosowanie makramy czy innych dodatków w tym stylu w późniejszym czasie w domu. Dlatego warto rozważyć wypożyczenie takich akcesoriów. Firm z wypożyczeniem dekoracji weselnych jest w Internecie od groma. Z pewnością będzie to tańsza opcja i znika problem co zrobić po ślubie z zakupionymi dodatkami.

 

Tags:
Zostaw komentarz