Wedding Planner – Konsultant Ślubny

Wedding Planner inaczej konsultant ślubny to osoba która ma za zadanie zorganizować wasz ślub. Wymyśli całą koncepcję tej uroczystości, znajdzie podwykonawców, urzeczywistni wasze marzenia. W taki razie…czy ślub bez wedding plannera może się odbyć ? Ależ oczywiście! Jednak… z pomocą takiej asystentki/asystenta na pewno przygotowania do tego dnia upłyną wam w nieco mniej stresującej atmosferze a skoro już o tym mowa to poznajmy kilka ‘’za’’ wynajęciem Wedding Plannera:

1. WP to świetna opcja dla osób zapracowanych, niedysponujących czasem na tyle aby móc samemu sobie poradzić. Jeśli oddacie się w jego ręce będziecie mieli pewność, że wasz ślub odbędzie się w wielkim stylu i przy małym nakładzie waszej pracy.

2. Pary nie posiadające własnej wizji ślubu otrzymają niemalże gotową receptę na ten dzień. Asystent ślubny pomoże wykreować wizję waszego wesela, zaproponuje wachlarz pomysłów, rozwiązań, znajdzie właściwych podwykonawców , po prostu  zorganizuje wam ten dzień! Jest tylko jeden warunek który musicie spełnić…a mianowicie musicie wiedzieć czego nie chcecie na swoim weselu! 😉

3. Dla osób chcących zorganizować wesele za granicą na pewno znajdą się agencje, które będą obsługiwać takie zlecenia. Poszukają miejsca weselnego, pomogą zorganizować formalności, dopełnią wszystkich obowiązków tak samo jak zajmują się tym w kraju.

4. Konsultant to nasz doradca nasza prawa ręka. Bez żadnego problemu doradzi nam na czym warto zaoszczędzić a na czym nie. Jeśli was na coś nie stać bądź na odwrót pragniecie ogromu atrakcji, przepychu i ekstrawagancji poszuka alternatyw, znajdzie rozwiązanie. Najważniejsze dla konsultanta ślubnego są priorytety pary młodej, oraz budżet w którym musi się zmieścić.

5. Wynagrodzenie konsultanta ślubnego uzależnione jest od tego jaki zakres obowiązków zostanie mu przeznaczony a nie od planowanego budżetu. Koszty usług mogą się wahać w zależności od miasta. Za kompleksową usługę (organizacja ślubu i wesela od a do z ) możemy zapłacić nawet 10 000 zł a czasem i więcej.

Jednak…

Wesele planowane jest na kilka tygodni przed ceremonią gdzie konsultant musi wykonać ogrom pracy, rozmów telefonicznych, ślęczenia przed komputerem, jeżdżenia po kwiaciarniach, salach, przesłuchań kapel, dj-ów, musi stworzyć cały plan ślubu wedle zaleceń przyszłych małżonków i wcielić go życie a to nie lada gratka! Efekt końcowy widać dopiero w dniu wesela… a przecież prace trwają nawet… rok!

Ślub za granicą wiąże się z dodatkowymi kosztami za usługi związane np. z tłumaczeniam  dokumentów czy odbiorem gości z lotniska. Należy także znaleźć wykonawców posługujących się językiem ojczystym jednego z narzeczonych w przypadku gdy małżonkowie są innych narodowości.

 

Nim zatrudnicie wedding plannera…

1. Poznaj jego ,,dorobek” dowiedz się czy jest początkujący czy ma dłuższy staż, przejrzyj jego portfolio (wcześniejsze realizacje) wtedy będziesz wiedzieć czego się po nim spodziewać. Konsultanci z dłuższym stażem mają ten plus (choć nie zawsze jest to regułą) że mają utarte szlaki u konkretnych podwykonawców, za stałą współpracę przysługują im korzystne dla was rabaty, a nawet jeśli tych kontaktów nie posiadają to potrafią wynegocjować dobre stawki dla poszczególnych usług, których ,,klient” z ulicy by nie otrzymał. Nie umniejszając oczywiście kompetencji, sprytu  i drygu osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z tym fachem.

2. Osoba, której powierzysz organizacje swojego ślubu powinna wzbudzać twoje, wasze zaufanie. Musi to być człowiek dający się darzyć sympatią, budujący wokół siebie zaufanie, niedrażniący was niczym a współodczuwający. Wszystko to przyczyni się do uniknięcia nieprzyjemności i nieporozumień utrudniających pracę a przede wszystkim nie zaważy na finalnym efekcie.

3. Cechy dobrego organizatora to na pewno: zmysł artystyczny, empatia, umiejętności organizacyjne przekładające się na efektywność, terminowość, zaradność, umiejętność konwersacji, kalkulacji, elastyczność, otwarty umysł, wszechstronność itp. Jeśli konsultant jest ceniony wśród znajomych i osób zatrudniających go wcześniej, mamy pewność, że świadczy usługi na jak najwyższym poziomie.

4. Zapoznaj się z ofertami różnych firm oferujących organizację wesel. Po co masz przepłacać, jeżeli możesz skorzystać z równie profesjonalnej pomocy, za mniejszą cenę.

Mamy nadzieje, że chociaż trochę przybliżyliśmy wam zawód wedding plannera i ułatwiliśmy tym podjęcie decyzji czy należy zdecydować się na jego pomoc podczas organizacji wesela czy też sami podołacie tym wszystkim zadaniom! 🙂

Tags:
Komentarze

Mieszkamy w Anglii i mieliśmy ślub w październiku 2019 i szczerze mówiąc bez zaangażowania wedding plannerki nic byśmy nie zdołali zrobić. Dziewczyny jak szukacie kogoś do pomocy to możecie śmiało zaufać wedding plannerce, wyręczy was ze wszystkim 🙂

Zostaw komentarz