„Kochani, będziemy mieli dziecko” – cel wart wsparcia na ślubie

  • Home
  • Wydarzenia
  • „Kochani, będziemy mieli dziecko” – cel wart wsparcia na ślubie

Ślub, święto miłości, to wspaniała okazja by podzielić się swoją radością. Ten dzień oznacza również dla wielu osób nadzieję na szczęśliwą przyszłość, dla siebie i bliskich. Dlatego pary młode decydują się wesprzeć cel charytatywny na ślubie – aby zmienić świat na lepsze. Wybierając cel warty wsparcia, warto wybrać taki, który jest inwestycją w dobrą przyszłość dziecka – małego studenta Akademii Przyszłości.

Akademia Przyszłości jest projektem Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora SZLACHETNEJ PACZKI.

Do Akademii trafiają dzieci w trudnej sytuacji szkolnej i życiowej, które nie wierzą w siebie i boją się myśleć o swojej przyszłości. W Akademii dzieci uczestniczą w całorocznych zajęciach, podczas których mają szansę odkryć swój potencjał i nauczyć się planować przyszłość. Każde dziecko w Akademii Przyszłości otrzymuje swojego indywidualnego, profesjonalnie wyszkolonego tutora – wolontariusza, który wspiera je edukacyjnie i duchowo. Ponadto dzieci Akademii biorą udział w przygotowanych specjalnie dla nich uroczystościach, jak Inauguracja Roku czy Dzień Dziecka.

Dlatego warto by narzeczeni powiedzieli zapraszanym przez nich gościom na ślub: „Kochani , będziemy mieli dziecko”.  Zamiast wydawać pieniądze na kwiaty i czekoladki, które szybko znikną, goście mogą przeznaczyć dowolną kwotę dla dzieci z Akademii Przyszłości. Każda suma zebrana podczas ślubu to szansa dla kolejnego dziecka na lepszą przyszłość.

Każda para młoda otrzymuje od organizatora projektu specjalnie zaprojektowane wizytówki, które możecie dołączyć do zaproszeń dla gości oraz kolorową „puszkę”, do której goście będą mogli wrzucić pieniądze.

Po ślubie i weselu Para Młoda przekazuje zebrane środki organizatorom projektu.  Od tego momentu małżonkowie otrzymują systematycznie informacje o osiągnięciach dziecka, którego są opiekunami przez cały rok trwania zajęć w Akademii Przyszłości.

Dla dziecka świadomość, że ktoś uwierzył w nie tak bardzo, iż umożliwił mu udział w Akademii Przyszłości, jest niezwykle mobilizująca i uskrzydlająca. Inwestycja w lepszą przyszłość dziecko to najlepszy prezent ślubny  – cel, który warto wesprzeć.

Zgłoś się: naszedziecko@wiosna.org.pl www.bedziemymielidziecko.pl

Tags:
Zostaw komentarz