Jakie są obowiązki świadkowej?

Świadkowa to dla Panny Młodej jedna z najważniejszych osób na ślubie.  Podpowiemy Wam jakie są tak naprawdę jej obowiązki oraz za co jest odpowiedzialna. Aktywność świadkowej nie zaczynają się w dniu ślubu a jeszcze długo przed samą ceremonią. Oczywiście dużo zależy jak duże będzie przyjęcie i jakie wymagania ma przyszła Panna Młoda.

Po pierwsze świadkowa musi być obecna już w momencie wybrania sukni ślubnej, przymiarek oraz dobierania dodatków. Wówczas musi służyć szczerą radą która często bywa nieoceniona dla zaaferowanej Panny Młodej.

Kolejnym ważnym punktem na mapie obowiązków jest organizacja wieczoru panieńskiego. Ta najważniejsza noc przedślubna musi być niezapomniana dlatego atrakcji nie może zabraknąć.

W dniu ślubu świadkowa to nieoceniona pomoc także mentalna. To jej zadaniem jest podtrzymywać na duchu Panne Młodą czy rozluźniać atmosferę w nierzadko nerwowych chwilach. To ona już od rana musi towarzyszyć młodej u fryzjera i makijażystki a następnie pomagać w ubiorze tej najważniejszej sukni życia. W kościele natomiast musi być cieniem swojej przyjaciółki i czujnie ją obserwować czy czasem nie potrzebuje wsparcia w postaci podania chusteczki, potrzymania bukietu czy poprawienia trenu od sukni. Dużą pomocą dla Młodych jest odbieranie podczas składania życzeń przez świadków prezentów oraz kopert. Wówczas należy się wykazać dużym wyczuciem i taktem.

Podczas wesela świadkowa musi być czujna i dostępna na każde skinienie Panny Młodej, która potrzebuje co jakiś czas pójść się odświeżyć, poprawić makijaż czy skorzystać z toalety. Wówczas obecność przyjaciółki jest nieodzowna.

Ważne też aby świadkowa pamiętała o przygotowaniu zestawów ratunkowych w postaci igły i nici, kleju szybkoschnącego, pudrze czy chusteczkach, by można było z nich skorzystać w nagłym wypadku.

Świadkowa z pewnością musi unikać dużej ilości alkoholu. Wesele to dla niej w głównej mierze obserwowanie czy nie dochodzi to nieplanowanych sytuacji, pilnowanie czy wszyscy dobrze się bawią i niczego nie potrzebują oraz reagowanie jeżeli pojawiają się nieoczekiwane sceny.

Strój świadkowej musi być nienaganny oraz skromny. To ona jest jedną z najbardziej widocznych osób podczas ślubu i wesela ponieważ jest cały czas obecna przy Pannie Młodej. Idealnie byłoby zatem jakby jej kreacja była spójna z suknią Młodej, w dobrym tonie byłoby spytanie jej o opinie na temat sukni.

 

Tags:
Zostaw komentarz