Jaki tren wybrać? Rodzaje trenów do sukien ślubnych.

Tren stanowi przedłużenie sukni ślubne. Dodaje jej elegancji i wysmukla sylwetkę, ale jednocześnie może przeszkadzać w poruszaniu się i być niewygodny oraz ciężki, dlatego w większości sukien ślubnych istnieje możliwość podpięcia trenu na czas wesela lub całkowitego odpięcia, już po rozpoczęciu ceremonii.

Jakie treny występują w sukniach ślubnych?

Tren sweep

Dosłowne tłumaczenie to „zamiatający”. Jest najkrótszy z trenów i łatwo podpiąć go do spodu sukni ślubnej.

Tren katedralny

Zaokrąglone przedłużenie sukni, najczęściej wykonane z koronki. Jak nazwa wskazuję wymaga odpowiedniego majestatu miejsca ceremonii. Zdecydowanie najtrudniejszy w „obsłudze”

Tren doczepiany

Zdecydowanie najpraktyczniejszy i najwygodniejszy. Podczas ślubu prezentuje się przepięknie, natomiast dzięki możliwości odpięcia, na weselu możecie czuć się swobodnie a wasze ruchy nie będą niczym skrępowane.

Tren Watteau

Inaczej tren welonowy, zaczyna się przy ramiączkach lub gorsecie i stanowi integralną część sukni ślubnej. Bywa stosowany do lekkich, romantycznych kreacji.

W poszukiwaniu inspiracji zachęcamy Cię do odwiedzin na GdzieWesele.pl, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy konsultanta ślubnego lub samodzielnie znaleźć wymarzone miejsce na wesele oraz usługodawców weselnych.

Ostatnio zaktualizowane53Ostatnio zaktualizowane55hjyhrdgOstatnio zaktualizowane58Ostatnio zaktualizowane56

Komentarze

Moim zdaniem tren doczepiany jest najlepszy 🙂

Zostaw komentarz