Kształt twarzy a fryzura ślubna

Fryzura ślubna to wbrew pozorom bardzo ciężki temat, który nierzadko dla przyszłych Panien Młodych potrafi być wyzwaniem. W Internecie aż roi się od fryzowych inspiracji, jednak w momencie kiedy to my mamy dobrać odpowiednie uczesanie do typu urody, kształtu twarzy czy sukni – pojawia się problem.

Przeglądając zdjęcia w Internecie zwróćcie uwagę na fakt że po pierwsze są one robione najczęściej na modelkach, po drugie zrobione są z jednej perspektywy – często nie wiemy jak wygląda ona od przodu a po trzecie nie myślimy o jej funkcjonalności tzn że musi wytrzymać całe wesele!

Skupmy się zatem na wyborze odpowiedniej fryzury dla Ciebie! Określmy kluczowy element w wyborze idealnego uczesania – jaki masz kształt twarzy.

1. Twarz owalna
Twarz owalna jest dłuższa niż szersza, uważana jest za idealną proporcjonalnie. Dlatego jeśli masz twarz owalną, możesz wybrać dla siebie dowolną fryzurę, ponieważ w każdej będziesz dobrze wyglądać.

2. Twarz okrągła
Twarz okrągła ma w zasadzie podobną wysokość i szerokość. Ponadto twarz jest pełna bez żadnych wyraźnych kątów. Te z was które posiadają okrągłą twarz muszą celować we fryzury które wydłużą twarz tj takie które swobodnie nachodzą na twarz aby twarz wydała się węższa.
Unikaj: gładko zaczesanych fryzur odsłaniających skronie

3. Twarz kwadratowa
Tutaj podobnie jak przy twarzy okrągłej, zarówno długość jak i szerokość twarzy będzie prawie równa. To, co jest jednak charakterystyczne to mocno zaznaczona linia żuchwy oraz niskie i stosunkowo szerokie czoło. Tutaj fryzura powinna łagodzić rysy twarzy czyli lekko i delikatnie nachodzić na boki twarzy, zakrywając je.
Unikaj: Fryzur kończących się na linii brody.

4. Twarz podłużna / prostokątna
Twarz podłużna jest wyraźnie dłuższa niż szersza. Czoło często jest bardzo wysokie a podbródek wyraziście zaznaczony. Posiadaczki podłużnej twarzy będą dobrze wyglądać w lokach które dodadzą objętości i poszerzą twarz.
Unikaj: Fryzur zwężających twarz

5. Twarz trójkątna / w kształcie serca
Twarz trójkątna ma najwęższy odcinek w okolicach brody, a najszerszy na linii czoła. Fryzura dla Pań z trójkątną twarzą musi optycznie poprawić jej proporcje. Najlepiej sprawdzą się fryzury z dużą objętością, np. loki.
Unikaj: Wysokich upięć, które wydłużają twarz.

7. Twarz w kształcie trapezu/gruszki
Twarz w kształcie trapezu jest dosyć kanciasta, posiada szeroką żuchwę. Jest węższa w okolicy czoła i szersza w okolicy policzków.
Unikaj: Prostych włosów opadających na twarz i fryzur bez grzywki.

Pamiętaj o tym że po to są fryzury próbne żeby próbować i testować w czym będziesz się czułą dobrze i pięknie.

Tags:
Zostaw komentarz