Eukaliptus w dekoracjach weselnych

Wiadomym jest że motyw przewodni to must have wesela. Dzięki temu dużo łatwiej jest zaplanować poszczególne dekoracje takie jak suknia, samochód, bukiet czy aranżacje sali.

Jeżeli proste i zachowawcze aranżacje są w twoim stylu z pewnością zachwyci cię eukaliptus. Te delikatne gałązki z małymi listkami w dekoracjach weselnych już od kilku sezonów i nie schodzą z podium kwiatowych ulubieńców.

Roślina ta pochodzi z Australi (nierzadko kojarzy się z misiem koalą ; ) i jest bardzo elastyczna i wytrzymała dzięki czemu doskonale nadaje się do tworzenia najróżniejszych dekoracji. Najczęściej spotykamy trzy odmiany eukaliptusa które różnią się w zasadzie wielkością i kształtem listków: silver dolar (szare, okrągłe liście osadzone na giętkiej gałązce) seeded (bardziej intensywna zieleń oraz podłużne listki) i baby blue ( sztywne gałązki osadzone blisko siebie)

Dekoratorki kochają w eukaliptusie uniwersalność bo w zależności z czym się tą roślinę połączy pięknie stworzy aranżację wesela. Doskonale komponuje się z trawą pampasową, drewnem, kwiatami polnymi, różami czy takimi kolorami jak szarość, róż czy złoto.

Najczęściej można spotkać eukaliptusa w bukiecie ślubnym – wspaniale sprawdzi się jako dodatek do okazałej wiązanki oraz jako samodzielny bukiet tylko z jednego lub kilku gatunków eukaliptusa. Taki samodzielny bukiet z eukaliptusa to też świetne rozwiązanie kiedy chcemy zaoszczędzić, gdyż te zielone gałązki będą znacznie tańsze niż tradycyjne kwiaty.

Podobnie pięknie będzie prezentować się wianek na głowę Panny Młodej z wykorzystaniem listków eukaliptusa, dodatkowo będziecie mieć pewność że ślubna fryzura będzie naturalna, dziewczęca i zachwycająca. Pamiętajcie jednak że jeżeli użyjecie listków eukaliptusa w wianku musicie ten motyw kontynuować w innych dekoracjach jak bukiecie czy aranżacji weselnej aby zachować spójność.

W dekoracjach stołu, krzeseł, talerzy, tortu czy samochodu to także niesamowicie wdzięczny motyw. Można nim udekorować właściwie dowolne miejsce. Ciężko przesadzić z ilością eukaliptusowych dekoracji gdyż to niebywale subtelna ozdoba, której odcień zdecydowanie nie przytłacza a dodaje życia i energii, pamiętać jednak trzeba aby robić to z wyczuciem i smakiem.

Ważne jest że eukaliptus jest dostępny przez cały rok i jest na tyle trwały że bez problemu przetrwa całą noc. Warto szukać go na giełdach kwiatowych gdzie będziecie mieć pewność że jest świeży a cena atrakcyjna.

Jeżeli zatem planujecie dużą ilość zieleni w aranżacji wesela oraz naturalną, sielską atmosferę to eukaliptus będzie doskonałym wyborem na którym się nie zawiedziecie.

Tags:
Zostaw komentarz