Biżuteria do ślubu – kolczyki

Kolczyki jest to drobny akcent wizerunku Panny Młodej, jednak odpowiednio dobrane mogą stanowić piękne dopełnienie stroju. Pamiętać należy, że biżuteria musi nie tylko współgrać z suknią, fryzurą ale i musi pasować do sylwetki Panny Młodej. Delikatne i małe kolczyki na obfitszych kształtach mogą zginąć, natomiast pokaźne kolczyki na szczuplutkiej figurze mogą wyglądać dość nachalnie i odbierać urok filigranowej sylwetce.

Kolejna ważną zasadą jest znalezienie złotego środka, jeżeli wybieramy duże kolczyki zrezygnujmy z naszyjnika, a postawny np. na bransoletkę. Bardzo zdobnych i dużych kolczyków należy unikać jeżeli suknia ślubna jest wykonana z błyszczących materiałów zdobionych kamieniami, diamencikami czy perełkami wówczas takie kolczyki będą się „gryzły” z resztą stroju. Taka suknia wymaga delikatnej i subtelnej biżuterii.

Kolczyki musza też współgrać z fryzurą. Do koczków i upiętych włosów bezpiecznie jest wybrać kolczyki typu wkrętki, tego typu kolczyki będą tez najbardziej zauważalne w takich fryzurach. Natomiast do rozpuszczonych włosów dobrze prezentować się będą wiszące kolczyki.

Kształt twarzy a dobór kolczyków:
Twarz okrągła – długie kolczyki, optycznie wydłużające i wyszczuplające twarz.
Twarz podłużna – krótkie kolczyki z dużą ilością zdobień i dodatków, optycznie poszerzających twarz.
Twarz trójkątna – kolczyki z szerszym dołem i węższą górą.
Twarz kwadratowa – okrągłe kształty kolczyków np. perełki, które sprawią wrażenie złagodzenia rysów. Kobiety o kwadratowej twarzy mogą nosić zarówno krótkie jak i dłuższe wiszące kolczyki.

Oczywiście są to sprawdzone rady i sugestie, które sprawdzą się zawsze wtedy gdy będziecie mieć dylemat. Jednak postawcie na swoją intuicje i poeksperymentujcie z wyborem kolczyków, być może wyczarujecie idealny „look”  wbrew zasadom 😉

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Images that leave you speechless - Domino Arts 11 12 13 14 15 16 17 18 19 19.1 20 21 Images that leave you speechless - Domino Arts 23 24 26 27 28 29 30 50 52

Tags:
Komentarze

Świetnie napisany artykuł, sam w pracy trzymam się takich samych zasad polecając Paniom kolczyki do sukienek ślubnych. Duża dawka fajnych i inspirujących zdjęć. Jednak ostatni akapit jest według mnie najlepszym podsumowaniem, musicie wybierać Panie coś, w czym dobrze będziecie się czuły 🙂 Pozdrawiam.

Przepiękna biżuteria..od dawna poszukuje kolczyków tutaj zamieszczonych i nie moge znaleźć..Mam na myśli 8 zdjęcie..Może ktoś wie gdzie mogę takie kupić?pozdrawiam

Przepiękne zdjęcia z cudowną biżuterią. Z wielką przyjemnością czyta się tak dobrze napisane artykuły. Gratulację za pełen profesjonalizm i dużą dawkę ważnych informacji w doborze odpowiedniej biżuterii do ślubu.

Wszystkie ogromne, a ja lubię takie delikatne 🙂

Ostatnia rada bardzo cenna:) ja mam dosyć mocno zdobiony gorset i wybrałam kolczyki równie okazałe, goście mówili, że dobrze wszystko się prezentowało więc chyba udało mi się wyczarować ten look;p

Biżuteria ślubna powinna przede wszystkim delikatnie dodawać blasku 🙂 Dlatego sprawdzają się w tym przypadku kryształki, które są głównym prowodyrem lśnienia 🙂 Z błyskiem jednak nie warto przesadzać, Panna Młoda zawsze powinna świecić przede wszystkim swoim charakterem, cała reszta to tylko dodatki.

Bardzo obszerny i ciekawy artykuł z którego można czerpać naprawdę niesamowite inspiracje. Ja osobiście jestem zwolenniczką kolczyków srebrnych z cyrkoniami które moim zdaniem idealnie nadają się na specjalne okazje takie jak ślub.

Ślub to fantastyczny dzień, w którym można zaszaleć z biżuterią. I wybrać naprawdę królewskie modele.

Zostaw komentarz