8 sposobów na idealny wieczór panieński!

Ostatni wieczór w stanie panieńskim to ważny moment w życiu każdej z nas. Pożegnanie z ówczesnym życiem, nowe obowiązki, wspólna życiowa droga. Zanim wstąpisz na nową drogę życia powinnaś ostatni raz zabawić się z przyjaciółkami w sympatycznym gronie. Jak zorganizować idealny wieczór panieński? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

1. Lista gości:

Kogo należy zaprosić, aby Twój wieczór okazał się udany? To oczywiste, że nie może zabraknąć Twoich przyjaciółek. Powinnaś bawiąc się czuć się dobrze i komfortowo, więc przede wszystkim należy postawić na najbliższe Ci osoby. Nie ma co organizować przyjęcia mieszczącego 100 gości, jeśli niektórych z nich będziesz ledwo znała z pracy czy uczelni. Koniecznie nie zapomnij zaprosić druhny. Pamiętaj – ten wieczór ma być dla Ciebie świetną rozrywką przed zamążpójściem, więc zaproś ludzi, z którymi naprawdę chciałabyś dobrze się bawić, nie sugeruj się przekonywaniem innych, zrób jak sama czujesz. Jeśli dobrze dogadujesz się z rodziną czy przyjaciółkami swojego partnera również powinnaś przygotować zaproszenia dla nich. Już za moment będziecie rodziną, a nic tak nie umacnia więzi jak wspólnie miło spędzona babska noc.

2. Wybór miejsca

To, gdzie będziecie się bawić jest niezwykle ważną kwestią podczas przygotowywania imprezy. Przede wszystkim zastanów się, w jaki sposób najbardziej lubisz spędzać czas z przyjaciółmi. Niektóre panie uwielbiają kolorową, huczną wręcz klubową atmosferę, inne zaś najlepiej czują się popijając wino w domowym zaciszu. Obie te formy są jak najbardziej poprawne i tylko od Ciebie zależy, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Najczęściej przyjęcia dla pani młodej są organizowane przez jej najbliższych, więc warto porozmawiać wcześniej z osobą odpowiedzialną za aranżację imprezy i przedstawić jej zarys własnych pomysłów, aby nie rozczarować się już na właściwej imprezie. Większość wieczorów panieńskich odbywa się w hotelach, lecz dajcie się ponieść własnej fantazji. Idealną noc możecie przygotować w każdych warunkach, a oto kilka naszych propozycji na niezapomniane wrażenia:

Imprezowy namiot na powietrzu

Jeżeli pogoda nadal dopisuje w okresie przedweselnym możecie przyjęcie zorganizować na powietrzu. Perfekcyjne do tego są namioty przygotowane specjalnie na tego typu uroczystości,  zwłaszcza kiedy są położone w malowniczym towarzystwie natury. Rozejrzyj się, gdzie w Twoim mieście znajdują się tego typu obiekty, przejrzyj zdjęcia na stronach www. Zabawa w ogrodzie może być niebywale przyjemna, zwłaszcza kiedy przestrzeń jest odpowiednio zagospodarowana i do wypoczynku będziecie posiadały nie tylko sam namiot, ale też huśtawki i meble ogrodowe. Idealny sposób dla pań o łagodnym, pogodnym, spokojnym usposobieniu, którym nie marzy się wieczór rodem z Vegas znany z kinowych ekranów. Odpowiednio zorganizowane gry oraz zabawy (patrz niżej!) każde miejsce zamienią w najwspanialszą damską noc w życiu!

Przyjęcie w domowym zakątku

Aranżacja wspaniałej imprezy wcale nie wymaga wielkiego nakładu środków przeznaczonych na lokal. Jeśli macie taką możliwość swoje przyjęcie śmiało możecie przygotować też w domowych warunkach. Tak naprawdę liczy się tutaj pomysłowość, ogranicza Was jedynie własna wyobraźnia. Dom również może być wspaniałym miejscem do spędzenia tego ostatniego wieczoru, wszystko zależy od tego jak go urozmaicicie.

Przyjęcie nad basenem

Która z nas nie uwielbia imprez z wodą i drinkami z palemką? Świetnym pomysłem na imprezę jest więc spędzenie jej plotkując na leżakach oraz pływając z przyjaciółkami. Rozejrzyjcie się, gdzie w waszej okolicy znajduje się hotel lub tego typu obiekt zaopatrzony w basen. W tym przypadku do dekoracji warto dołączyć dmuchane zabawki do pływania. Pomyśl tylko jak niezapomniane zdjęcia możecie wykonać przy użyciu dmuchanych zwierzaków i pływackich makaronów!
Wskazane przy przyjęciach, gdzie nie planujecie dużej ilości alkoholu, bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu.

Wieczór na plaży

Podobnie jak propozycja wyżej najlepiej prezentuje się w wodnymi gadżetami. Taki typ przyjęcia jest jednak możliwy do zorganizowania praktycznie w każdym zakątku kraju i nie wymaga dużego nakładu pieniężnego. Jeśli mieszkasz na północy Polski możesz urządzić do tuż przy falach rozbijających się o brzeg, popatrzeć z przyjaciółmi na zachód słońca i popływać, a później imprezę przenieść do domu lub na miasto. Jeśli zaś nie wybierasz się w daleką podróż wystarczy wynająć domek nad jeziorem, których w naszym kraju nie brakuje. Przyznać się, kto chociaż raz w liceum nie spędzał tak wakacji? Wynajęcie domku za miastem gwarantuje Wam udaną zabawę we własnym zaciszu, możliwość przygotowania wszystkiego co Wam się zamarzy, szalonych pomysłów bez obawy o ocenę innych. Idealny sposób, bo pogłębić więzi z Twoimi gośćmi.

Panieński autokar

Dla pań uwielbiający klimat towarzyszący tej niezwykłej imprezie w filmach bardzo trafną opcją jest wynajęcie autokaru, w którym przemierzą miasto podczas wspaniałej zabawy. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że nie trzeba przygotowywać wielu dekoracji, z reguły tego typu pojazdy są już przygotowane, zaopatrzone w typowo imprezowe oświetlenie czy dekoracje.

Panieński w góralskim stylu

Zarówno na północy jak i na południu Polski można przygotować naprawdę wspaniałą noc. Panie, które nie przepadają za morskim klimatem mogą idealnie poczuć się wynajmując lokal w górach. Jak wiemy są to dość mocno turystyczne tereny, więc nie brakuje atrakcji czy pięknych widoków w górskich ośrodkach i na ulicach. Może tego dnia zatańczą dla Was prawdziwi górale z krwi i kości? Wszystko zależy od Waszych szalonych pomysłów!

3. Dekoracje

Udekorowanie miejsca, gdzie będzie odbywać się przyjęcie jest chyba najbardziej finezyjnym zajęciem, pozbawionym praktycznie żadnych reguł i ograniczeń. Przed wszystkim musisz wiedzieć co lubi najbardziej przyszła panna młoda. Możecie przemienić lokal dekoracjami zarówno w Hogwart jak i domek dla lalek. Nie ma żadnych granic. Na pewno warto zainwestować w nieodłączne elementy przyjęć, takie jak balony i serpentyny. Warto trzymać się jednej wybranej kolorystyki, aby nadać miejscu klimatu. Balony możecie kupić w kształcie liter lub cyfr i ułożyć z nich napis, np. „Wieczór panieński Kasi”. Na pewno będą wspaniałym tłem do niezapomnianych fotografii. Można również zakupić balony specjalnie przygotowane pod takie imprezy z różnymi napisami „żegnamy pannę, witamy żonę”, „wychodzę za mąż”, „ostatnia noc wolności”, „gra skończona” (oczywiście żartobliwie ujęte) i wiele innych już gotowych wzorów na tę okazję. Uroczo wyglądają też dmuchane pierścionki. Jeśli jesteście w trakcie przygotowania imprezy tematycznej pamiętajcie, aby pozbierać pomysły na najbardziej charakterystyczne przedmioty związane z tym zagadnieniem i poszukajcie ich na aukcjach w internecie. Napisy możecie też przygotować samodzielnie i powiesić np. nad drzwiami, jest na to setki pomysłów. Litery możecie zapisać na kartonikach wyciętych na kształt damskiej bielizny lub dostosować ich formę do tematu imprezy. Dodatkowo warto zadbać o dekoracje takie jak nakładki na słomkę w kształcie pierścionków, zabawne kolorowe kieliszki, trąbki i imprezowe czapeczki.

4. Dress code

Co założyć na panieńską zabawę? Najbardziej udanym przyjęciom zwykle towarzyszy ściśle określony ubiór. Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na kostiumy dla pań bawiących się na Waszym przyjęciu.

Wieczór w stylu lat 90.

Możecie zainwestować w kostiumy minionej epoki, kolorowe stroje nadadzą przyjęciu wyjątkowego klimatu, a wszyscy goście na pewno na długo zapamiętają taką imprezę. Możecie zainspirować się klasykami kina z czasów młodości, przenieść tą imprezą na moment do tamtych czasów, a przy okazji wyglądać naprawdę oryginalnie i nieszablonowo. Dodatkową atrakcją będą fotografie przy użyciu aparatów kliszowych z wykorzystaniem rekwizytów, które teraz powoli przechodzą w zabytki. Ciężko nie zgodzić się, że klimat takiej uroczystości będzie naprawdę wspaniały.

Impreza tematyczna – policjantki, załoga statku, cheerleaderki, pomysłów jest mnóstwo!

Ile gustów tyle idei na zorganizowanie imprezy tematycznej – czemu towarzyszą też zwykle barwne i zabawne stroje. Możecie wykreować się na postacie z filmu, policjantki, cheerleaderki, myszki Mickey czy superbohaterki. Ważne, aby tematyka Waszych kostiumów pasowała do udekorowanego wnętrza, a panna młoda mogła się wyróżnić na tle innych dziewczyn. Możecie kostiumy wykonać samodzielnie lub zamówić w internecie, z taką załogą impreza na pewno nie będzie należała do nudnych!

Personalizowane stroje

Możecie również zamówić stroje specjalnie dla Was. Pomysły na nadruki powinny kojarzyć się dobrze pani młodej, jej strój powinien się nieco różnić. W zależności od poczucia humoru gwiazdy wieczoru powinnyście wyczuć na jak bardzo fikuśne stroje możecie sobie pozwolić. Poniżej kilka fotografii przedstawiających przykładowe zestawy strojów na wieczór panieński:

Prosto i klasycznie

Możecie zdecydować też, że wszystkie z Was ubiorą się po prostu w klasyczną małą czarną, a więcej uwagi poświęcicie całej oprawie wydarzenia. Tutaj również pani młoda powinna mieć możliwość wyróżniania się na tle koleżanek, najczęściej kobiety decydują się na biel. W sukienkach będziecie wyglądały tradycyjnie i na pewno będzie Wam wygodnie świętować!

Niezależnie od tego na jaki typ ubioru się zdecydujecie, postarajcie się zakupić lub wykonać dużą ilość gadżetów. Szarfy z imionami, pseudonimami, czy po prostu z podpisem „druhna”, „pani młoda” etc. też są świetnym urozmaiceniem. A im lepiej się znacie tym więcej fantastycznych gadżetów możecie wymyślić! Wiele z nich jest też do zakupienia: zabawne maski i okulary, usta na patykach, uszy królików i kotów na opaskach czy piórkowe szale. Możecie też zakupić korony lub wianki.

5. Rozrywka

Co robić, aby impreza była udana? Przede wszystkim dobrze zaaranżować rozrywkę dla gości. Macie bardzo dużo możliwości: wyjście na wrotki, lodowisko, przejażdżkę rowerami, noc filmową czy też wypad na miasto. Mimo wszystko warto urozmaicić je jakimiś grami czy testami, w których wszystkie lepiej się poznacie i na pewno przysporzą Wam wielu powodów do śmiechu. Istnieje już wiele list podchodów, które wykonują w ramach zabawy uczestniczki imprezy, oto kilka propozycji na stworzenie swojej własnej:

– odnajdź mężczyznę o tym samym imieniu co pan młody i zrób z nim zdjęcie
– otrzymaj poradę małżeńską od nieznajomego
– odnajdź inny wieczór panieński
– poproś najstarszego mężczyznę w pobliżu do tańca
– ogłoś coś przez megafon
– poznaj parę nowożeńców
– powiedz komuś tandetny test na podryw
– zostań poproszona o okazanie dowodu osobistego
– poproś nieznajomego o numer telefonu
– spraw, aby barman postawił ci darmowego drinka
– zrób zdjęcie w sportowym samochodzie
– napisz swój numer telefonu w łazience w lokalu
– zatańcz z 10 mężczyznami
– załóż welon wykonany z papieru toaletowego
– zrób zdjęcie z mężczyzną w mundurze
– zatańcz na stole
– zrób zdjęcie w czyimś krawacie
– pocałuj barmana

Oprócz popularnych podchodów kolejną grą dobrą na panieński jest „wypij jeżeli”. Gra jest banalnie prosta, padają różne hasła, a osoba, która się z nimi zgadza jest zmuszona wychylić kieliszek.

Przykładowe zdania do gry:
wypij jeżeli… masz na sobie naszyjnik
wypij jeżeli… masz na sobie szminkę
wypij jeżeli… masz na sobie coś różowego
wypij jeżeli… masz niebieski kolor oczu
wypij jeżeli… lubisz czekoladę
wypij jeżeli… posiadasz tatuaż
wypij jeżeli… lubisz kawę
wypij jeżeli… jesteś dziś w sukience
wypij jeżeli… masz urodziny w …
wypij jeżeli… kiedyś dostałaś mandat
wypij jeżeli… dzisiaj będziesz się świetnie bawić
wypij jeżeli… jesteś najmłodsza w towarzystwie
wypij jeżeli… piłaś ostatnią kolejkę
wypij jeżeli… znasz młodą dłużej niż 10 lat
wypij jeżeli… jesteś singielką
wypij jeżeli… masz brązowe włosy
wypij jeżeli… masz siostrę
wypij jeżeli… wypiłaś dziś więcej niż 3 drinki
wypij jeżeli… znasz datę ślubu

Kolejna gra idealna na takie wyjście, a dodatkowo nie wymagająca alkoholu to „Jak dobrze znasz pannę młodą”.

Przykładowe pytania do gry:
Jaki jest ulubiony kolor pani młodej?
Kiedy ma urodziny?
Jak poznała się z panem młodym?
Jak ma na drugie imię?
Jaki jest jej ulubiony serial?
Jaki jest jej ulubiony aktor?
Jaka jest data ślubu?
Gdzie chodziła do liceum?
Ile ma rodzeństwa?
Jaki jest jej ulubiony zespół?
Gdzie chciałaby pojechać na wymarzone wakacje?
Gdzie poszli z panem młodym na pierwszą randkę?
Jaki ma rozmiar buta?
Takie gry naprawdę zbliżają towarzystwo, każdy przy nich będzie się świetnie bawić niezależnie od wieku i stanu cywilnego.

6. Menu

Co przygotować na tak wyjątkowy wieczór? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów, które na pewno Was nie zawiodą:

Czekoladowa fontanna

Która kobieta nie lubi czekolady… W połączeniu ze słodkimi i soczystymi owocami żadna z gości nie oprze się skosztowaniu takiego przysmaku. W dodatku przygotowanie całej przekąski nie należy do absorbujących, więc sprawdza się świetnie właśnie na tego typu imprezach.

Koreczki

Jest to tak uniwersalna przystawka, że możesz wykonać ją zasadniczo ze wszystkiego i na bardzo wiele sposobów. Idealnie nadaje się do podania na imprezie, a różnorodność podania skusi każdą z zaproszonych dziewczyn, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo łatwo dostosować je do każdej diety, możesz przygotować koreczki rybne, ale również wegańskie, na słodko, owocowo czy też z mięsem. Czyż nie wyglądają apetycznie?

Coś słodkiego i ostrego zarazem

Aby na wieczorze panieńskim się nieco posilić proponujemy nic innego jak skrzydełka. Przyrządzone  w miodowo-ostrej oprawie idealnie wpasują się w gusta gości. Dodatkowo poziom trudności wykonania takiego dania jest stosunkowo niski, więc każda z Was da sobie radę z zorganizowaniem.

Sałatki

Są nieodłącznym elementem każdego przyjęcia. Posiadają witaminy, nie wpływają negatywnie na linię, a dodatkowo wspaniale smakują. Możliwe też, że goście przyniosą sałatkę od siebie, ale jeśli nie warto poświęcić chwilę i przygotować choć jedno z tych kultowych dań. Dodadzą też zastawionemu stołowi kolorytu i zdrowego wyglądu.

Tarta na słodko lub na słono

Tarty również są daniem bardzo uniwersalnym, możesz przygotować ją z ulubionymi owocami lub np. ze szpinakiem. W każdym wariancie dobrze się prezentują, a smakiem zachwycają jeszcze bardziej. Twoi goście będą wniebowzięci kiedy podasz im wykonany przez Ciebie przysmak.

Catering

Popularnym sposobem na przygotowanie menu na panieński jest zamówienie cateringu, który przygotuje i dostarczy jedzenie bezpośrednio na imprezę, przez co przygotowania znacznie się skracają, a czas zaoszczędzony na gotowaniu można wykorzystać na dekoracje i wymyślanie odpowiedniej rozrywki. Najczęściej firmy tego typu dostarczają takie potrawy jak nuggetsy, pizzerinki, rogaliki francuskie czy babeczki. Jeśli jednak jest to dla Was wygodniejsza opcja warto przejrzeć oferty cateringowe w Twojej okolicy.

7. Upominki

Na przyjęcie z tej okazji warto zabrać ze sobą przydatny bądź zabawny upominek dla przyszłej pani młodej. Pomysłów na mniej lub bardziej żartobliwe prezenty jest całe mnóstwo, oto kilka propozycji: otwieracz do wina w kształcie pierścionka z diamentem, olejki do masażu, gry dla par, odzież lub gadżety odzieżowe dla par, mała piersiówka, kubki dla par, zabawny wieszak na suknię ślubną, butelka szampana. Im lepiej znasz pannę młodą tym lepiej wiesz czym trafisz w jej gust i poczucie humoru zarówno na rynku jak i jeśli chodzi o DIY dostępna jest niezliczona ilość pomysłów.

8. Niespodzianka

Dobrze oprócz pysznego jedzenia i cudownych dekoracji przygotować też coś, czego młoda jeszcze długo nie zapomni, pamiątkę wieczoru, a zarazem prezentację tego, że zależy gościom na jej szczęściu. Idealnym sposobem jest wymyślenie niespodzianki, która totalnie rozczuli przyszłą żonę i wprawi w jeszcze lepszy nastrój w gronie osób naprawdę jej bliskich. Prezentu niosącego przekaz uczuciowy zwykle nie znajdziecie w sklepie, trzeba więc odrobinę się wysilić i postarać, aby był zjawiskowy. Świetnym sposobem na zaskoczenie młodej jest np. nagranie indywidualnych życzeń od każdej z uczestniczek imprezy, złączenie w jedną w całość i wręczenie na płycie z podpisami. Możecie również przygotować ramę ze wspólnymi zdjęciami, która dumnie zawiśnie u nowożeńców w sypialni. Każdy pomysł zawierający wartość emocjonalną oraz wspomnienia w tym wypadku świetnie się sprawdzi, a młoda na pewno będzie wspominać swoją ostatnią panieńską noc niesamowicie wyjątkowo.

To już wszystko co na dziś dla Was przygotowaliśmy, mamy nadzieję, że dzięki tym poradom Wasza impreza będzie niezapomnianym przeżyciem dopiętym na ostatni guzik!

Tags:
Komentarze

Moim zdaniem niespodzianka nie jest najlepszym pomysłem. Moja żona nie była zadowolona ze swojego wieczoru panieńskiego.

Zostaw komentarz