Wesele w stylu wiktoriańskim

Temat przewodni wesela to obecnie nieodzowny punkt na mapie przygotowań do tego wyjątkowego dnia. Wśród dominujących motywów możemy wymienić wesele w stylu rustykalnym, glamour czy boho. A my mamy do zaproponowania zupełnie odmienną tematykę – wesele w stylu wiktoriańskim. Jest to zupełnie niespotykany pomysł na przyjęcie, które z pewnością wyróżni się oryginalnością.

Jak sama nazwa wskazuje styl wiktoriański odnosi się do czasów panowania królowej Wiktorii, rządzącej Anglią w latach 1837-1901. Przyjęcie w tym klimacie zdecydowanie będzie wyróżniać się bogactwem zdobień oraz ubioru.

Wiktoriańska Panna Młoda wyróżniać się musi kilkoma istotnymi detalami – wieloma zdobieniami takimi jak koronki, kokardy, hafty, bufiastymi rękawami oraz zaznaczoną talią. Warto dodać że w okresie wiktoriańskim przyzdabianie sukni trwało naprawdę długo i było niezwykle pracochłonnym procesem. Panna młoda stylizowana na tamte lata powinna mieć na głowie kapelusz lub wianek, idealnie też będzie pasował koronkowy parasol.

Bukiet pasujący stylizacji wiktoriańskiej ma być dość mały i składać się z róż, gipsówki, powoji ale przede wszystkim większości z polnych kwiatów. Przyzdabiać go mogą wstążki, koronki lub wszelakie biżuteryjne elementy.

Koronki, wstążki i duże ilości kwiatów to nieodzowne elementy zdobienia stołów czy krzeseł na sali weselnej. Okazałe, mosiężne świeczniki będą nadawać klimat tamtych lat.

Na stołach dopełniać klimatu powinny kwiaty, ozdobne ramki na zdjęcia oraz różnego rodzaju figurki z porcelany. Niech dominuje róż, biel oraz wszelkiego rodzaju posrebrzane lub pozłacane elementy – wówczas efekt będzie powalający.
Miejscem w którym powinno odbyć się przyjęcie to zamek lub pałac w którym to powinno odbyć się przyjęcie w stylu wiktoriańskim – a w Polsce tego typu miejsc nie brakuje >zobaczcie na GdzieWesele.pl

Tags:
Zostaw komentarz