10 najpopularniejszych kwiatów w bukietach ślubnych

W dzień ślubu każda Panna Młoda stara się wyglądać jak najlepiej i wyjątkowo. Miesiące wybierania sukni, butów, welonu i biżuterii są skierowane na idealne uzupełnieni tej ceremonii.

Jednak ubiór w ten dzień nie stanowi całości sukcesu. Idealnym dopełnieniem tej całej poprawy, jest bukiet ślubny. Jest on taką „mała wisienką na torcie” która dodaje uroku temu pięknemu dniu. Jednak nie każdy bukiet jest taki sam jak inny. Kwiaty, z jakich stworzone są bukiety Panny Młodej mają swoją symbolikę.

Poniżej prezentujemy wam dziesięć najbardziej popularnych rodzajów kwiatów na bukiet ślubny oraz ich symbolikę. Mamy nadzieję, że teraz z jeszcze z większą starannością będziecie wybierać swoje bukiety 🙂

1. Amarylis
Jest to piękny kwiat, który występuje w kolorze białym, różowym, pomarańczowym i czerwonym. Symbolizuje dumę i powagę. Mimo swojej ceny bardzo dobrze prezentuje się w bukiecie ślubnym na zdjęciach. Dla wyjątkowego efektu doradzamy, aby dobrać elementy na sukni ślubnej pasujące do odcienia tego kwiatu. 🙂 Z uwagi na okres kwitnięcia Amarylis idealnie nadaje się na ślub w okresie zimowym.

2.Anemon
Kwiat ten występuje w kolorze białym, różowym czerwonym i niebieskim. Jest on symbolem ulotności i nieśmiałości. Kwiat sprawia wrażenie bardzo delikatnego, wręcz ulotnego, stąd jego nazwa która w języku greckim oznacza kwiat.

anemon

3.Chaber
Jest to cudowny, polny kwiat wstępujący w kolorze niebieskim i białym .Symbolizuje nieśmiałość. Kwiaty te są naprawdę tanie, mimo iż prezentują się bajecznie. Chabry polecamy dla Pań Młodych, które planują oprawę ślubną z delikatnymi niebiesko-błękitnymi wstawkami.

chabry

4. Dalia
Ten wyjątkowy kwiat występuje praktycznie w każdym kolorze, co niewątpliwie jest jego zaletą, gdyż każda przyszła żona znajdzie jakiś kolor pasujący do jej wizji 😉 Kwiat jest naprawdę tani
co jest jego niepodważalną zaletą. Dalie dobrze wyglądają w bukietach w stylu rustykalnym, ciepłych, jesiennych wiązankach, jak również w towarzystwie innych jesiennych kwiatów.

dalia

5. Eustoma
Kwiat ten występuje w wielu kolorystykach, takich jak biała, kremowa, zielona, różowa, fioletowa, biało-różowa czy biało-fioletowa. Jej delikatne kwiaty doskonale prezentują się w romantycznych klimatach. Symbolizują one niewinność. Ich cena mimo ich wyjątkowego wyglądu jest naprawdę niska, co jest ich dużą zaletą.

eustoma

6.Frezja
Frezja jest idealna na ślub gdyż symbolizuje miłość i delikatność. Możemy je spotkać w różnych kolorach takich i odcieniach jak biały, kremowy, fioletowy, żółty i herbaciany.
Kwiaty te będą pięknie sie prezentować wraz z ciepłą i kolorową oprawa weselną.

frezja

7.Garbera
Kwiaty te występują w nieograniczonej kolorystyce, dzięki czemu można z nich tworzyć piękne kompozycje. Odpowiednio kolorystycznie dobrane bedą pasować do każdego ślubnego wystroju i na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagającą Pannę Młodą. Kwiaty te symbolizuja pamieć i oddanie.


gerbera

8.Goździk
Jest to kolejny kwiat którego kolorystyka jest nieograniczona. Świetnie wpasuje się w bukiety stworzone z wielu rodzajów kwiatów jak i bukiety stworzone tylko z tego rodzaju Kwiatów. Symbolizują uznanie, wdzięczność, miłość, radość oraz śmiałość.

goździk

9.Hortensja
Kwiat ten symbolizuje zazdrość co i tak nie wpływa na jego piękny i dumny wygląd. Występuje w barwach białych, kremowych, różowych, fioletowych, oraz niebieskich. Jego cena jest wysoka, ale piękno tego kwiatu wynagradza wszystko.

hortensja

10. Lilia
Występuje ona w każdym kolorze z wyjątkiem niebieskiego, Symbolizuje niewinność i zdradę. Mimo to wygląda pięknie i prezentacyjnie. Lilie najlepiej prezentują się w nowoczesnych, prostych kompozycjach.


lilia

Tags:
Komentarze

Przepiękne są wszystkie bukiety a najbardziej podoba mi się bukiet pierwszy z amarylisów jest dosłownie cudowny 🙂

Jestem fanką eustom. Faktycznie efektowne kwiaty i do tego tanie. Można je niedrogo kupić, a są też bardzo trwałe. Od pewnego czasu mocno zyskują na uznaniu i rzeczywiście trafiają do ślubnych bukietów. Mam koleżankę florystkę więc czasami coś na ten temat usłyszę 😉

Zostaw komentarz