Zdecydowany „must have” Twojego wesela

just married couple on the beach ride white scooter

W programach wesel organizowanych przez Młodą Parę, jako „must have” przygotowany z myślą o Gościach zapisał się szereg atrakcji. Ich wybór jest ogromny, a wciąż pojawiają się nowe. Które z nich spowodują, że wesele stanie się bajkowe i na długo pozostanie w pamięci? Na to pytanie odpowie Aleksandra Wysocka specjalista ds. organizacji wesel w Qubus Hotel Legnica.

Nieprzerwanie od początku XVII wieku jak głosi tradycja, po zakończeniu ceremonii ślubnej świeżo „upieczeni” Państwo Młodzi wraz z Gośćmi udają się na huczne przyjęcie. Gospodarze proponują im wielką ucztę, szampańską zabawę, a całkiem od niedawna różnorodne atrakcje. Wszystko po to, aby wzbudzać podziw, stworzyć zaproszonym Gościom niesamowitą atmosferę i pozostać na długo zapamiętanym.

Trendy weselne
Moda i trendy weselne dynamicznie się zmieniają. Zmienia się też technika, która umożliwia Parze Młodej zorganizowanie naprawdę wymyślnego przyjęcia. Poniżej kilka przykładów spektakularnych trendów, o których Goście z pewnością nie zapomną.

„Uczucie lecące do nieba…”
Gdy Nowożeńcy opuszczają bramy kościoła spada na nich deszcz kwiatów, ryżu lub drobnych, złotych monet. Czynności te symbolizują bezpieczeństwo oraz powodzenie w małżeństwie. Jednakże, jeśli chcemy uzyskać bardziej niesamowity efekt i poinformować o Naszej miłości nie tylko grono najbliższych, pomyślmy o zorganizowaniu innej weselnej atrakcji. Oryginalnym pomysłem jest np. wypuszczanie balonów napełnionych helem. Mogą one przybrać dowolny kształt i kolor. Dodatkowo można do nich dołączyć małe karteczki z miłosnymi cytatami lub życzeniami – możliwości są dowolne. Piorunujące wrażenie i wspaniały efekt stworzą także kolorowe motyle. Są one genialną, alternatywą na ciepłe, letnie miesiące. Tysiące motyli wypuszczonych przed Parą Młodą po wyjściu z kościoła to niesamowita atrakcja weselna. Równie dobrym pomysłem oraz doskonale działającym na emocje widowiskiem mogą być lecące do nieba białe gołębie, lampiony lub bańki mydlane.

„Upominki i pamiątki”
Księga Gości – doskonała pamiątka dla Państwa Młodych oraz może być wykonana w formie puzzli, gdzie na każdym z elementów wypisane są krótkie życzenia, a zestawione razem tworzą elegancki upominek na wiele lat. Wyznaczającą tegoroczne trendy propozycją stała się „Fotobudka”. Jest uwiecznieniem weselnej historii, perfekcyjną pamiątką, gdzie jedna fotografia mówi więcej niż tysiąc słów. Automat do robienia zdjęć z walizką śmiesznych gadżetów tj. perełki, wąsy, duże, kolorowe okulary czy nietuzinkowe kapelusze można zamówić przez Internet. Uczestnicy wesela będą mogli swobodnie do niej wejść i uwiecznić daną chwilę w pojedynkę lub grupowo, a z powstałych zdjęć można stworzyć nowoczesną Księgę Gości.

„Kącik słodkości”
Świetny pomysł, który przybył prosto ze Stanów Zjednoczonych i od razu zdobył ogromną popularność wśród wszystkich łasuchów – „Candy Bar”, czyli stolik z najróżniejszymi słodkościami. Królują na nim duże, kolorowe lizaki, francuskie makaroniki, czekoladowo-owocowe cukierki, najróżniejsze muffinki oraz wiele innych łakoci. Ten przesłodki bufet ozdobiony jest pudrowymi dekoracjami tworzącymi spójną całość z przyjęciem weselnym. Z pewnością zachwyca smakiem i często nie można oderwać od niego wzroku.

„Krótka historia znajomości”
Multimedialna prezentacja, bardzo osobisty i wzruszający akcent przygotowany przez Nowożeńców cieszy się dużym powodzeniem na przyjęciach weselnych. Pokaz slajdów może prezentować całą historię znajomości Państwa Młodych, lub sięgać aż do wczesnego dzieciństwa. Do realizacji potrzebne są tylko zdjęcia, odpowiedni podkład muzyczny i najprostszy program do edycji wideo. Nakład pracy jest niewielki, a wzbudza wiele pozytywnych emocji.  

Komentarze do wpisu:

 1. TwojeWesele

  Witam,
  Bardzo fajny artykuł, choć mam wrażenia, że hasła „must have”, mogą się również w zależności od gustów i charakterów.
  Ja tylko dodam, rozszerzając nieco punkt o multimediach (nazwę to „nice to have”), że podziękowania składane rodzicom w formie krótkiego filmu, wypadają na prawdę niesamowicie i wzruszająco. Niestety jest to dodatkowy koszt, który Para Młoda musi ponieść.
  pozdrawiam i życzę powodzenia w blogowaniu.

 2. Młoda Mężatka

  Artykuł super :) . Warto zadbać o to, żeby na weselu na którym mamy małych gości był animator, który zorganizuje im zabawę i nie będa znudzone platać się pod nogami. Na moim weselu były dwie dziewczyny z firmy Klaun Polska i przepięknie zajęły się milusińskimi :) . Firme mogę polecić

 3. Georg

  U nas na weselu moja siostrzenica zajmowała się dziećmi, zawsze trochę taniej wyszło. A co do artykułu to nie każdego stać na takie pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *